Co vědět o Bradyarrytmii?
Bradyarhytmia je typ srdce arytmie. Vyznačuje se neobvykle pomalým a nepravidelným srdečním rytmem. Může to být varovné znamení základního problému zdraví srdce nebo jiného závažného zdravotního problému.
Pro většinu lidí je Bradyarrhytmia, když je srdeční frekvence nepravidelná a méně než 60 tepů za minutu (bpm). Existuje mnoho možných příčin Bradyarrytmie, včetně problémů s uzlem sinus Heart, který slouží jako přirozený kardiostimulátor srdce.
Tento článek vysvětluje, co Bradyarrhythmia znamená a porovnává ji s podobnými podmínkami, které by osoba mohla slyšet od lékaře. Zdůrazňuje také možné příčiny a příznaky, nabízí rady o tom, kdy mluvit s lékařem, uvádí možnosti léčby a vysvětluje výhled pro lidi s bradyarhytmií.
Bradyarhytmia je, když je srdeční rytmus nižší než 60 bpm a má a má Arytmia (nepravidelný rytmus), normální srdeční frekvence je 60–100 bpm, když člověk odpočívá, ale vzhůru. Lidé s pomalejší než normální srdeční frekvence mají bradykardii, což znamená, že mají pomalý srdeční rytmus se základní příčinou. Sinus bradycardia je, když je srdeční frekvence pomalá, ale stále v „sinusovém rytmu“, což je normální rytmus srdce. Ve skutečnosti je to u některých lidí známkou vynikajícího kardiovaskulárního zdraví.
Není neobvyklé, že srdce během spánku klesne pod 60 bpm. Někteří lidé mohou také zjistit, že jejich srdeční frekvence příležitostně klesne pod 60 bpm, když jsou vzhůru, aniž by si všimli jiných příznaků. sazba je pomalejší, než je typická. Bradyarrytmia obvykle znamená základní stav, zatímco bradykardie může být normální tělesnou funkcí v určitých časech, například během spánku.
Bradyarrytmia znamená pomalejší než obvyklý srdeční rytmus s arytmií. Bradykardie znamená pomalou srdeční frekvenci. /li>
příznaky
Některé bradyarhytmie nezpůsobují žádné příznaky. V těchto situacích nemusí vyžadovat léčbu. Bradycardia může být dokonce známkou dobrého kardiovaskulárního zdraví. Například sportovec může mít velmi dobře tónované srdce, které bije efektivněji, a proto pomaleji.
Když Bradyarrhytmia způsobuje příznaky, může si člověk všimnout:
- FAINTING
- Shortness of Dech
- Únava nebo slabost
- Cvičení Interlace
- Bolest na hrudi
Bradyarrhythmia a Av Block
Bradyarhytmia může být příznakem atrioventrikulárního (AV (AV (AV (AV (AV (AV ) blok. AV blok způsobuje zpoždění při přenosu elektrických signálů z síní, horních komor srdce, na komory ve spodní části srdce. To může způsobit pomalou srdeční frekvenci.
AV blok není vždy nebezpečný a nemusí vyžadovat léčbu, ale některé základní podmínky, které způsobily AV blok, by mohly být život ohrožující.
Některé příčiny zahrnují:
- Být sportovcem
- Nedávný infarkt
- Nedávno s chirurgií srdce
- Infekce srdce
- Neobvykle vysoké hladiny draslíku
- Některé léky, jako jsou beta-blokátory
- Lymeova choroba
Blok AV druhého stupně, typ II, však může být nebezpečný. K těmto blokům AV dochází, když podmínky, jako jsou chronické infekce, infarkt nebo zjizvení v srdci, poškodí elektrický systém srdce. Tento typ bloku AV může vyžadovat ošetření nebo monitorování.
Osoba s blokem AV, která zažívá následující příznaky, bude pravděpodobně vyžadovat léčbu: Mezi příznaky patří:
- Shortness of Dech
- omdlení
- Historie srdeční zástavy
- Bolest na hrudi
- Únava
Zde se dozvíte více o srdečním bloku.
Další příčiny
Srdce je složitý elektrický systém. Ve zdravých srdcích pomáhá sinusový uzel vytvářet elektrické impulsy, které říkají srdce, kdy a jak porazit.
Mnoho různých podmínek může způsobit bradykardii i AV blok. Mohou zahrnovat:
- idiopatická bradyarrhytmia: idiopatická znamená, že neexistuje žádná snadno identifikovatelná příčina.
- sinus bradycardia: Toto je nejčastější příčina bradykardie, ke které dochází, když sinus srdce generuje pomalejší než normální srdeční frekvence. Někdy se to stane z žádného důvodu nebo proto, že člověk je velmi fit. Může to také dojít, když má osoba infekci, genetický srdeční vadu, zranění ze srdečního infarktu, elektrický systém stárnoucího srdce nebo trauma srdce. Zabraňuje jeho fungování může přinutit atrioventrikulární uzel, který řídí horní část srdce, aby ovládal srdeční frekvenci. To může způsobit, že srdce zpomalí nebo arytmie.
- Sinus pauza: Sinus pauza je podobná sinusové bradykardii v tom, že se to může stát u zdravých lidí. Nastává k tomu, když se uzel sinus zastaví před vytvořením elektrického impulsu, aby způsobil, že srdce porazilo. Pokud je pauza velmi dlouhá, může to být život ohrožující.
- Věk: Bradyarhytmie jsou běžnější, protože člověk stárne. Pomalá srdeční frekvence může být také nebezpečnější u staršího dospělého, protože zvyšuje riziko pádů.
- Vasovagální reakce: Stres, trauma nebo intenzivní strach mohou aktivovat vazovagální systém těla a způsobit nízký krevní tlak, nízkou srdeční frekvenci nebo obojí. Někteří lidé, když se to stane, omdlí nebo se cítí vřele. Vasovagální epizoda je obvykle krátkodobá, ale časté epizody mohou zvýšit riziko nebezpečných pádů.
Zde se dozvíte více o Vasovagal Syncope. Měli by také kontaktovat lékaře, pokud:
- Všimněte si, že jejich srdeční frekvence se najednou stane pomalejší než obvykle
- mít jiné příznaky, jako je bolest na hrudi, potíže s dýcháním, nesnášenlivost cvičení, Závratě nebo mdloby nebo pocit slabé
- užívají léky, které mohou snížit srdeční frekvenci
Naučte se, jak zde vzít puls člověka.
Diagnóza
Lékař může někdy diagnostikovat příčinu Bradyarrytmie s EKG, která měří elektrické signály v srdci.
V některých případech může lékař poslat osobu domů s přenosným arytmií monitoru. Typ srdce monitoruje člověk, který člověk potřebuje, a doba, kterou potřebují nosit, se liší. Například osoba může vyžadovat:
- Holter Monitor: Osoba obvykle nosí tento monitor po dobu 1–7 dnů, ale možná jej musí používat až 14 dní.
- Monitor událostí: Osoba nosí toto zařízení po dobu 1–2 měsíců. Stroj se aktivuje, když si to člověk zapne nebo když si všimne abnormálních srdečních rytmů. Rhytmy.
- Implantovatelný monitor (smyčka): Lékaři vkládají malý elektrokardiogram monitor pod kůži člověka, aby během několika let monitoroval jejich srdeční rytmus. Je to užitečné, když člověk nezažívá neobvyklé události srdeční frekvence často. Ne všechny Bradycardias vyžadují léčbu. Pokud neexistují žádné jiné příznaky a člověk nemá základní srdeční stav, pomalá srdeční frekvence nemůže být důvodem k obavám.
Když má osoba příznaky nebo základní stav, možnosti léčby zahrnují:
- Léčba základní příčiny: například srdeční infarkt blokovanou krevní cévou nebo těžkou infekcí , jako je sepse, může dočasně způsobit pomalou srdeční frekvenci. Léčba infekce nebo zablokování by mělo obnovit srdce na jeho normální rychlost.
- Léčba arytmie: Když poškození elektrického systému srdce způsobí nebezpečně pomalou srdeční frekvenci, nebo když je srdeční frekvence dostatečně pomalá, aby podkopala zdraví, může lékař doporučit použití implantovatelného zařízení, jako je kardiostimulátor. Implantování tohoto zařízení vyžaduje chirurgický zákrok.
Osoba může také vyžadovat léky, aby stimuloval jejich srdeční frekvenci, pokud zažije infarkt.
Outlook
Výhled pro bradykardii závisí na příčině. U rapid slim vedlejší účinky některých lidí je pomalá srdeční frekvence neškodná a dokonce zdravá.
Léčba arytmie obecně vede k dobrému výhledu a několika komplikacím.
Některé typy arytmie však mají špatnou prognózu. Například podle přehledu 2020 je syndrom Sick Sinus typem sinusové bradykardie, která je běžnější u starších dospělých. Vědci ze stejného přezkumu uvádějí, že míra přežití za tento stav po dobu 5 let je mezi 45–70%.
Zde se dozvíte o syndromu Sick Sinus. Pomalá srdeční frekvence se může stát z mnoha důvodů, ale někdy neexistuje zjevná příčina. Většina lékařů není schopna provést přesnou diagnózu na základě samotných příznaků. Pokud však osoba s pomalým srdečním frekvencí představuje další příznaky, může to znamenat, že má problém se srdcem.
Osoba by měla kontaktovat lékaře o možnostech a příznacích léčby.
- kardiovaskulární/kardiologie